Jesteśmy otwarci na pomoc innym!

FAKRO to globalna polska firma, działająca w branży stolarki otworowej, której produkty są bezpieczne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Strategię dalszego rozwoju FAKRO wyznacza przede wszystkim pojęcie ekologicznego, energooszczędnego oraz inteligentnego domu. Na rzecz rozwoju produktów w ośrodku badawczo – rozwojowym FAKRO pracuje ponad stu inżynierów. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. FAKRO to firma, która do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji.

Produkty FAKRO konstruowane są ze szczegółową analizą wpływu na naturę, przyczyniając się do równoważenia bilansu energetycznego budynków oraz do ochrony nieodnawialnych zasobów Ziemi. Ekologia to także pozyskiwanie drewna, z lasów o planowanej gospodarce leśnej, wykorzystywanie w procesie wytwarzania ekologicznych produktów oraz racjonalna gospodarka odpadami.

Chętnie wspieramy wydarzenia kulturalne stając się mecenasem sztuki. Integracja ludzi poprzez kulturę i sport niezbędna jest dla rozwoju społeczeństwa. Takie wydarzenia to podstawa funkcjonowania narodu. Prowadzony od lat sponsoring sportowy pozwala nam czuć, że wspólnie z zawodnikami dostarczamy milionom kibiców niezapomnianych chwil. Od lat jesteśmy partnerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

FAKRO przykłada dużą wagę do rozwoju gospodarczego naszego kraju i wzrostu zamożności społeczeństwa. W tym celu, przez prezesa firmy FAKRO Ryszarda Florka, powołana została Fundacja Pomyśl o Przyszłości, propagująca wiedzę na temat gospodarki i mechanizmów wolnorynkowych oraz budująca kapitał społeczny.
Firma FAKRO została nagrodzona Specjalną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP za szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki na rynkach UE, co jednocześnie potwierdza jej świadomą odpowiedzialność za rozwój gospodarczy kraju i umacnianie polskiej gospodarki.

Obecnie dołączyła do akcji „Głos na Marzenie” jako jej Sponsor. Ramię w ramię z pozostałymi będzie wspierać i pomagać spełniać marzenia dzieci z domów dziecka.