Nasze zaangażowanie nie kończy się na nagrodach!

Głosowanie na prace konkursowe już się zakończyło. Był to niesamowity czas dla wszystkich zaangażowanych w Głos na Marzenie – Ambasadorów, Sponsorów, Partnerów, a przede wszystkim dla samych dzieciaków, które wykazały się olbrzymią kreatywnością i pomysłowością przygotowując prace konkursowe.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo poziom i liczba prac były powalające. Wybór był naprawdę bardzo trudny. Dlatego każdy, kto wziął udział w konkursie Głos na Marzenie może czuć się zwycięzcą. Konkurs rzeczywiście wzbudził w dzieciach kreatywność, pogłębił ich wzajemne relacje, pokazał im, że ich marzenia, umiejętności i talenty mogą realnie zmienić otoczenie. To fantastyczna szkoła wrażliwości społecznej!

Niezwykle ważnymi ludźmi, dzięki którym Głos na Marzenie zyskał rozgłos, są nasi Ambasadorzy – Maciej Makuszewski, W.E.N.A. (Michał Łaszkiewicz) i Borys Szyc. To oni rozgłaszali, gdzie tylko się dało, że Głos na Marzenie jest, i że warto poświęcić swój czas, aby pomóc dzieciakom spełniać marzenia.

Udział Ambasadorów jednak nie kończy się tylko na byciu twarzami całej akcji. Są oni wciąż zaangażowani w życie podopiecznych z domów dziecka. Świadczy o tym choćby fakt, że w ostatnim czasie W.E.N.A. odwiedził jeden z domów dziecka, aby spotkać się z dziećmi, poznać ich potrzeby i pragnienia.

Odwiedziny były po prostu fajną okazją do spotkania się i porozmawiania o ciekawych rzeczach. W.E.N.A. pytał młodych ludzi o ich codzienne sprawy, jakie seriale oglądają, czym się interesują. Ze spotkania wywiązała się bardzo ciepła, przyjazna i otwarta rozmowa. Raper opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda z muzyką: – Rap pojawił się, kiedy miałem jakieś 12 lat. Poznałem koleżkę, który miał szerokie spodnie, malował graffiti, grał w koszykówkę. Zaprzyjaźniliśmy się i on puszczał mi amerykański hip-hop, bo taka muzyka w tamtych czasach była w Polsce praktycznie nieznana.

Dzieci też opowiadały, czym się interesują – jedna z dziewczynek próbuje swoich sił w świecie rapu, jeden z chłopców uczy się w szkole cukierniczej, ale jednak marzy o tym, aby zostać kierowcą ciężarówki 🙂 innych chłopiec jest zafiksowany na punkcie piłki nożnej i każdą wolną chwilę poświęca na treningi.

Każde dziecko ma swoją historię, pragnienia i pasje. Głos na marzenie to konkurs, który pomaga wychowankom domów dziecka zrobić wspólnie coś dobrego. Coś, dzięki czemu ich życie będzie nie tylko ciekawsze, ale przede wszystkim pokaże im, że mogą prawie wszystko. Mogą zmieniać świat!