Naszą inspiracją jest wiersz „Szukam świata” Jarosław Borszewicz

szukam świata
w którym jedna jaskółka
czyni wiosnę
gdzie szewc
chodzi w butach
gdzie jak cię widzą
to dzień dobry
szukam świata
w którym
człowiek człowiekowi
człowiekiem

Wychowujemy 3 dzieci z różnymi dysfunkcjami (autyzm, FAS, słabowzroczność). Są to dzieci bardzo zdolne artystycznie: Justyna l.18 chodzi do 5 klasy POSSP W Bielsku-Białej, Sylwia l.17 ukończyła gimnazjum i idzie do liceum artystycznego, Marcelinka l.6 również wykazuje zainteresowanie sztukami plastycznymi. Tata pięknie odnawia stare meble i bibeloty, mama zajmuje się szyciem i robieniem na drutach.
Dzieci odnoszą sukcesy także w sporcie: narciarstwo, lekkoatletyka, pływanie. Sylwia zakwalifikowała się do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi i w marcu 2019 roku będzie reprezentować Polskę w lekkoatletyce!
Z powodu uzdolnień i zainteresowań dzieci i naszym również zdecydowaliśmy się zorganizować domową pracownię sztuki i rękodzieła „Amaltea”, która mieści się obecnie w dużym pokoju na stole! W związku z tym mamy ogromny bałagan w domu: wszędzie nici, skrawki materiałów, sztalugi, farby… Mamy fajne pomieszczenie na poddaszu, które można by zaadoptować na pracownię, no ale na razie pozostaje w sferze marzeń.
Obecnie zajmujemy się szyciem, szyjemy przytulanki, poduszki, torby. Wzięliśmy udział w warsztatach szycia toreb patchworkowych, zachwyceni jesteśmy tą techniką, a praca, którą państwu wysyłamy na konkurs jest naszą pierwszą w tej technice i na pewno nie ostatnią. Cała rodzina brała czynny udział w tym dziele: tata wycinał motyle, dzieci zajmowały się wycinaniem materiału, prasowaniem, szyciem, mama nadzorowała całość (najlepiej ogarnia maszynę). Marcelinka podrzucała nam pomysły – ten hamak i ptaszki to od niej.
Bardzo państwu dziękujemy za możliwość powalczenia o marzenia!

1406 głosów