Jakiś czas temu w naszym Domu powstała pracownia krawiecka dla dzieci.

5-cioro z naszej gromadki zafascynowało się szyciem na maszynach. Umiemy już uszyć lalkę, fartuch kuchenny, torbę na zakupy, maskotkę. Na tym oczywiście nie koniec, gdyż tak bardzo spodobało nam się szycie na maszynach, że chcemy uczyć się dalej.

Alicja marzy o tym, aby w przyszłości zostać słynną projektantką mody i już teraz widać, że ma do tego wielki zapał. Ala siada do maszyny zawsze, gdy pojawi jej się nowy pomysł i trudno jest ją wtedy namówić na inną zabawę.

Paweł ćwiczy szycie na maszynie, gdyż postanowił, że kiedyś zostanie stolarzem i tapicerem – chce tworzyć nowe meble i dawać nowe życie starym.

Roxana jest bardzo praktyczna, więc dla niej najważniejsze jest aby umieć naprawiać i przerabiać ubrania. Kiedyś ta umiejętność na pewno jej się przyda.

Wiktoria to artystka, więc ona tworzy tylko w chwilach największego natchnienia i są to raczej abstrakcyjne wytwory jej wyobraźni niż użyteczne przedmioty. Kto wie może kiedyś o niej usłyszymy lub zobaczymy jej prace w znanej galerii sztuki?

Dominika ma dopiero 7 lat, chce być w przyszłości lekarzem, ale doszła do wniosku, że skoro jest okazja, aby się czegoś nowego nauczyć i jeszcze mieć z tego korzyść w postaci nowej sukienki czy bluzeczki, to czemu by z tego nie skorzystać .

Stworzyliśmy filmik o tym co lubimy razem robić.

Film powstał bardzo spontanicznie, stroje stworzyliśmy z tego co akurat znalazło się w domu, scenariusz to była wspólna wizja naszego Wujka i nasza, a do udziału w konkursie zachęciła nas Ciocia.

Film ma tytuł : Krótki film o tym, że czasami szycie ratuje życie.

Nam najbardziej podobały się sceny, które nie zostały wykorzystane w filmie. Śmiechu było mnóstwo i dlatego dołączyliśmy te scenki, aby także inni się pośmiali z naszych „zdolności aktorskich”.

Bardzo prosimy : głosujcie na nas! Bardzo chcielibyśmy mieć piękną pracownię. To jest miejsce gdzie spędzamy wspólnie dużo czasu. Nie tylko szyjemy na maszynach, ale także malujemy, lepimy, rysujemy, gramy w gry planszowe, a nawet odrabiamy razem lekcje.  W pięknym otoczeniu będziemy jeszcze chętniej uczestniczyć w różnych wspólnych zabawach, zajęciach i warsztatach.

Pozdrawiamy

Rodzinny Dom Dziecka w Tanowie
5712 głosów